Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czy paintball to rozrywka dla wszystkich?
Bieganie po lesie z bronią, kulki z farbą, odzież ochronna? Tak, to wszystko elementy terenowej gry zespołowej, jaką jest paintball. Ta forma rozrywki ma wielu entuzjastów. Jesteś jednym z nich? A może nie masz zielonego pojęcia, na czym ta gra polega? Nic nie szkodzi – przeczytaj artykuł i poznaj zasady gry, a potem spędź udane popołudnie z rodziną lub znajomymi na paintballowym wyjeździe!
Na czym polega paintball?
Gry zespołowe kojarzą nam się głównie z bieganiem za piłką podczas lekcji wychowania fizycznego. Wcale nie musi tak być! Paintball jest sportem, w którym chodzi o wyeliminowanie drużyny przeciwnej poprzez strzelanie do niej kulkami wypełnionymi farbą. Pozorowana walka kończy się – w zależności od wariantu – w momencie, gdy jeden z zespołów zdobędzie flagę drużyny przeciwnej i zaniesie ją do swojej bazy lub każda osoba z drużyny przeciwnej zostanie trafiona kulką.
Można też podczas gry realizować z góry założony scenariusz zabawy. Najpopularniejsze z nich to:
ochrona prezydenta - zadaniem jednej z drużyn jest eskorta prezydenta od punktu startu do punktu docelowego, a drużyna przeciwna w tym czasie próbuje przeprowadzić „zamach”
zamach bombowy – drużyna „terrorystów” otrzymuje wcześniej 3 ładunki wybuchowe, które stara się umieścić w wyznaczonych miejscach, drużyna przeciwna ma za zadanie nie dopuścić do przeprowadzenia zamachu poprzez zneutralizowanie co najmniej połowy ładunków
odbijanie zakładników – w bazie drużyny „terrorystów” znajduje się jedna bądź kilka osób będących zakładnikami, drużyna „antyterrorystów” ma za zadanie ich przejąć i odprowadzić do swojej bazy
Paintball laserowy – co to takiego?
Co prawda najwięcej adrenaliny dostarcza paintball w lesie, ale nie zaszkodzi też spróbować paintballa laserowego. Działanie sprzętu do tej odmiany gry polega na wyłapywaniu przez czujniki zainstalowane na ekwipunku innego gracza, fali podczerwieni z karabinu osoby celującej. Zalety tej formy zabawy? Niekończąca się amunicja o dużym zasięgu, brak ograniczeń wiekowych, bezpieczeństwo i dowolność lokalizacji – lasery nie zagrażają osobom postronnym.
Warto podkreślić, że paintball laserowy będzie lepszym wyborem w przypadku dzieci, aniżeli paintball leśny. Będą mogły one poczuć się jak bohaterowie gry komputerowej, co z pewnością sprawi im wielką frajdę! Świetnym pomysłem będzie zorganizowanie imprezy urodzinowej dla dziecka z taką atrakcją jako gwoździem programu.
Ile kosztuje paintball?
Rozgrywka paintballa to koszt średnio 50 – 100 złotych od osoby w zależności od wybranego czasu gry i liczby osób biorących udział w zabawie. W cenie będzie karabinek paintballowy, odzież ochronna (w tym maska na twarz) oraz kulki z farbą. Istnieje możliwość dokupienia zestawu 100 kulek, co wiąże się z dodatkowymi kosztami, zwykle jest to około 20 złotych.
Z kolei paintball laserowy to wydatek rzędu 25 złotych od osoby za 30-minutową grę. Paintball z użyciem laserów jest więc tańszy, przez co bardziej popularny. Trzeba się liczyć z różnicami w cenie w dni robocze oraz w weekend, kiedy jest więcej chętnych do rozgrywki.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana