Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Gdzie na baseny termalne w Polsce? Sprawdź najciekawsze lokalizacje!
Termy powstawały już w starożytnej Grecji, jednakże największa ich popularyzacja przypadła na czasy rzymskie. Gdyby nie Rzymianie, dziś nie cieszylibyśmy się basenami termalnymi. Wody z gorących źródeł mają właściwości lecznicze, świetnie sprawdzają się też jako miejsce rekreacji. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z oferty basenów termalnych.
Jaki jest wpływ wód termalnych na zdrowie?
Wody termalne w swoim składzie mają wiele minerałów z głębokich warstw ziemi. Są to między innymi: potas, magnez, żelazo, krzem, siarka, wapń, mangan, lit. Dzięki zawartości tych pierwiastków kąpiele w basenach termalnych pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. W zależności od składu wód termalnych będą one pomocne w różnych schorzeniach. Przykładowo wody solankowe regulują pracę serca i całego układu krążenia, są pomocne przy nadciśnieniu. Z kolei wody siarczkowo-fluorowe - łagodzą objawy napięcia nerwowego, pomagają w bezsenności, korzystnie wpływają na układ nerwowy.
To jednak nie wszystko. Korzystanie z basenów termalnych jest wskazane również w celach profilaktycznych i rehabilitacyjnych. Wody termalne wesprą rehabilitację pourazową mięśni, stawów i kości, a także pomogą załagodzić stres, uregulować hormony i zrelaksować się.
Co więcej, warto wybrać się na baseny termalne również ze względów urodowych. Regularne kąpiele w termach poprawiają wygląd i kondycję skóry, mają działanie wygładzające, ujędrniające i wygładzające, zapobiegają niektórym problemom dermatologicznym np. trądzikowi, nadwrażliwości skórnej czy alergiom.
Gdzie na baseny termalne?
Termy Uniejów – znajdują się w województwie łódzkim. Przyciągają gości takimi atrakcjami jak komora śnieżna, basen lodowy, łaźnia turecka, łaźnia aromatyczna, basen solankowo-uzdrowiskowy ze strefą hydromasażu, tężnia solankowa.
Termy Bania w Białce Tatrzańskiej – wydobywają wodę z głębokości 2500 metrów. Jest ona bogata w krzemionkę, żelazo, potas, wapń i siarczki. Goście mają możliwość skorzystania z basenu solankowego, łaźni parowej, sauny fińskiej, ruskiej bani. Woda ma temperaturę 34 – 38 stopni Celsjusza.
Termy w Szczawnie Zdrój – są jednym z najstarszych uzdrowisk w Polsce. Prowadzone jest tam leczenie sanatoryjne dzieci i młodzieży w zakresie chorób dróg oddechowych i wad postawy. Tamtejsze wody termalne są bogate w sód, wapń, magnez. Oprócz term znajduje się tam także pijalnia wód oraz dwa parki w stylu angielskim.
Termy Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej – leżą tuż przy Tatrzańskim Parku Narodowym. Wodę wydobywają z głębokości 2400 metrów. Oferują różne rodzaje saun m.in. łaźnie parowe, sauny fińskie, kabinę na podczerwień, a także inne zabiegi i atrakcje. Mogą z nich korzystać także kobiety w ciąży, jak i kilkumiesięczne dzieci.
Termy Maltańskie – największy kompleks termalny w Polsce położony nad brzegiem Jeziora Maltańskiego w Poznaniu. Goście mogą skorzystać m.in. z sauny ziołowej, sauny na podczerwień, łaźni indyjskiej, łaźni kwiatowej, groty śnieżnej, tężni solnej
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana